HCB Hot display case – 4 x 1/3 gastronorm – 46 liters – 230V
Productinformatie
Description
With this warming display case, snacks always stay deliciously hot and fresh, allowing your guests to enjoy a tasty treat at any time. The ideal size allows the display case to fit on any counter or buffet, whether you work in a busy lunchroom or host a party at home. Thanks to the convenient sliding windows at the back, refilling and cleaning is a breeze, making work a lot easier. Your products also always look attractive with the clear view and sleek design. This display case is perfect for busy hospitality businesses, but also comes into its own at home or in the office.
Attributes
| Item number | 2973 |
|---|---|
| Dimensions | 77.3 x 42 x 33.6 cm (WxDxH) |
| Weight | 16 kg |
| Brand | |
| Capacity | 4 x 1/4 Gastronorm |
| Color | Gray |
| Connection value | 230V |
| Electrical power | 500 watts |
| Included | 1 x warming display case 4 x 1/3 GN |
| Indoor lighting | No |
| Material | Stainless steel (SS) |
| Number of plugs | 1 |
| On/off switch | Yes |
| Temperature indicator | Yes |
| Temperatuur bereik ˚C | +30˚C to +90˚C |




You must be logged in to post a review.